Čína s plavbou po řece Yangtze

Exotika
Čína s plavbou po řece Yangtze - Čína
Čína s plavbou po řece Yangtze
Čína s plavbou po řece Yangtze () starstarstarstar
Doprava -
Strava -
TIP
Popis zájezdu

Fascinující cesta, kterou rozhodně nesmíte propásnout!1. den: Příjezd do Prahy/do Vídně

(Při objednaném balíčku transportů)

Cestujte pohodlně s vlastním autem na pražské letiště. Parkujte po celou dobu dovolené s CKem zdarma! Váš let proběhne z Prahy / Vídně do Pekingu s prestižní leteckou společností Emirates.2. den: Příjezd do Hotelu v Šanghaji

Příjezd je kolem poledne na letiště v Šanghaji. Váš průvodce Vás přivítá hned na letišti. Poté se přesunete do 4-hvězdičkového hotelu v Šanghaji Zhongxiang, kde budete ubytovaní po další 2 noci.
3. den: Celodenní volno

Snídaně. Nicméně Vám doporučujeme výlet do chrámu Jade Buddha, což je jeden z nejživějších chrámů v Šanghaji. V chrámu se nachází socha Buddhy z bílého nefritu, je 1,95 m vysoká a váží 3 tuny. Pak se procházkou přesuneme do zahrad Ming Yu, které se nacházejí uprostřed živého starého města. V odpoledních hodinách se ve francouzské čtvrti setkáme s evropskou tváří Šanghaje. Litinové balkony a krásně zdobené stěny domů, roztomilé kavárny, které udělají příjemný kontrast k modernímu oblaku metropole. Návrat do hotelu.4. den: Tento den můžete mít pro sebe

Snídaně. Máte ale také možnost prozkoumat Šanghaj na vlastní pěst, nebo jít s námi na celodenní výlet do vodního městečka Zhujiajiao, včetně oběda. Obec leží na východním břehu jezera Dianshan asi 40 km západně od Šanghaje. I navzdory nedávným úpravám působí dojmem jako z minulé éry. Podle mnoha malých ulic, mostů a kanálů dostalo městečko název "Čínské Benátky".5. den: Nanjing Road

Po snídani půjdeme do centra města, navštívíme Nanjing Road, což je jedna z největších nákupních ulic na světě. Pěší zóna s obchody, restauracemi a kavárnami láká svými zelenými neony četné hosty a návštěvníky. Následně si můžete udělat procházku s přístavní promenádou. Promenáda se skládá z 52 domů různých architektonických stylů a je jedním z hlavních turistických atrakcí v Šanghaji. Ke konci se přesuneme na nádraží, kde se můžete svést Expressem Yichang. V moderním a pohodlném vlaku budete mít možnost posedět v jídelním voze s nápoji a občerstvením. Po příjezdu do Yichang, se přesuneme na výletní loď Jang, kde prožijete další 4 dny s plnou penzí na palubě. Lodí proplujeme krajinou nesrovnatelné přírodní krásy. Kromě exkurzí popsaných níže, máte možnost si zarezervovat na palubě ještě více výletů (nejsou ale součástí ceny).
6. den: Vychutnejte si snídani na palubě

Loď vypluje z přístavu Yichang a popluje do krásné "Xiling rokliny". Po obědě navštívíme 3 soutěsky, jehož hráz je asi 2 km dlouhá a asi 185 m vysoká. Má největší elektrárnu na světě. Zpět na palubě Vás čeká další zajímavý večer: Kapitán Vás pozve na uvítací večeři.
7. den: Plavba přes Yangtze a Qutang Gorge

Snídaně na palubě. Působivá krajina a plavba přes 45 km rokli - Wu. Po stranách břehu stoupají hory do výšky asi 1200 m. Budeme se plavit malými čluny do úzkých zátok krásnou krajinou, jako je například Yangtze. Zpět na palubě na Vás bude čekat oběd. Přejedeme přes Qutang Gorge, který je považován za nejvýraznější ze tří soutěsek. Večeře proběhne opět na palubě.
8. den: Shibaozhai Pagoda

Vychutnejte si snídani na palubě. Příjemně Vás okouzlí pohled na Yangtze, poté si uděláme zastávku v Shibaozhai Pagoda. Shibaozhai pagoda je postaveno dynastií Qing. Jedná se o dřevěné veledílo na obrovské skále, které je obklopeno krásnou přírodou. Oběd i večeře se bude podávat na lodi.
9. den: Chongqing a Xi´an

Před vyloděním si vychutnáte snídani na palubě. Po příjezdu do Chongqing Vás bude očekávat místní průvodce a vezme Vás na nádraží. Odjezd vlakem do Xi´an. Máme vyhrazené místo v 6-lůžkových kabinách. V jídelním voze máte možnost občerstvit se. Po příjezdu do Xi´an, budete ubytováni ve 4* hotelu Titan Jincheng Art Hotel v Xi´an.
10. den: Celodenní volno

Snídaně. Nicméně Vám doporučíme cestu k světově proslulým válečníkům. Světově známa jako Terakotova armáda a divoké husy (v ceně zájezdu). Nezapomenutelná pro Vás bude návštěva terakotových válečníků. Podíváme se k jednomu z nejvýznamnějších archeologických nálezů 20. století. Existují tisíce ozbrojených válečníků, z nichž každý je jiný, seřazeni jsou v řadách, v co největší vojenské hodnosti se stovkami koní a vozů. Na zpáteční cestě do Xi´an uděláme zastávku ve velké pagodě na divoké husy, je to chrámový komplex, který kdysi sestával z více než deseti yardů a byl dokončen v roce 648. Následuje návrat do hotelu. Ve večerních hodinách se přesuneme na vlakové nádraží v Xi´an a pojedeme přes noc vlakem (vysokorychlostní vlak) do Pekingu v pohodlných kabinách (4-lůžkové kabiny).
11. den: Příjezd na nádraží v Pekingu

Přesun do 4* hotelu Hotel Grand Gongda Jianguo na další 2 noci. www.grandgongdajianguohotel.com Užijete si snídani v hotelu. Poté Vás zveme na návštěvu letního paláce v severozápadní části města. Zámek se svými nádhernými zahradními je nyní jedním z největších turistických atrakcí Pekingu.
12. den: Volný den nebo dobrovolná exkurze k Velké zdi (v ceně)

Snídaně. Dnes začneme návštěvou Velké čínské zdi. Ta byla postavena v Mutianyu, v roce 770-475 před naším letopočtem. Je dlouhá 21.196 kilometrů a je největší stavbou na světě i z vesmíru je dobře vidět dlouhou čáru, která prochází velkou částí dnešní Číny. Cimbuří a věže jsou vysoké a nabízejí nádherný výhled na hory a okolní krajinu. Na zpáteční cestě se zastavíme v centru města a pojedeme do olympijského parku, kde si uděláme si zastávku u Národního stadionu v Pekingu (Ptačí hnízdo). Večer máte možnost povečeřet tradiční pekingskou kachnu(možnost zakoupitsamostatně nebo výhodně v balíčku večeří).
13. den: Celodenní volno

Snídaně. Znovu Vám doporučíme náš výlet k nejdůležitějším pozoruhodnostem Pekingu.Jako první návštěva náměstí Nebeského klidu. Se svými 39,6 hektary je největší opevněné místo na světě. Podíváme se na čínský parlament, Mauzoleum Mao Ce-tunga, Národní muzeum Číny a Brány nebeského klidu, za kterými následuje Zakázané město. V Zakázaném městě se nachází bývalý císařský palác, kde vládlo 24 císařů dynastie Ming a Qing v průběhu 500 let. Poobědváme v místní restauraci a navštívíme ještě Chrám nebes, který je na seznamu světového dědictví UNESCO od roku 1998. Následuje návrat do hotelu.Ve večerních hodinách se přesuneme na letiště. Vrátíme se v noci přes Dubaj do Prahy / Vídně.(Při objednaném balíčku transportů).
14. den: Přílet do Prahy/do Vídně

(Při objednaném balíčku transportů)

Kolem poledne přiletíme s nezapomenutelnými dojmy na letiště do Prahy/do Vídně.
Na této cestě do Číny získáte široký přehled o Číně, její minulosti a přítomnosti. Uvidíte staré carské paláce, zahrady a terakotovou armádu, která chránila hrob prvního císaře. Navštívíte Velkou čínskou zeď a reliéfy, které jsou na seznamu světového dědictví UNESCO. Uvidíte nejdelší řeku v Číně, Yangtze a krajiny nesrovnatelné krásy. Navštívíte rýžová pole na svazích a zvyky národnostních menšin. Také uvidíte moderní a pulzující život ve velkých městech. Po této cestě se Vám změní celý pohled na Čínu.
Na tuto cestu potřebujete platný cestovní pas, který musí být platný ještě alespoň 6 měsíců po zahájení zpáteční cesty!

Na zájezd do Čínské lidové republiky budete potřebovat vízum, které za Vás vyřídí CK - poplatek není v ceně, hradí klient.


Skvělá atmosféra

Velká čínská zeď – největší stavba světaTradice a moderní doba


Žádné recenze pro tento hotel.

Umístění ubytovacího zařízení v mapě má pouze informativní charakter a je poskytováno bez záruky.