Čína - to nejlepší z říše středu

Exotika
Čína - to nejlepší z říše středu - Čína
Čína - to nejlepší z říše středu
Čína - to nejlepší z říše středu (Program) star
Doprava letecky
Strava Polopenze
TIP
Vydejte se s námi do daleké a exotické Číny, jedné z nejrozmanitějších a nejosobitějších zemí světa.
Program
Program zájezdu.den - 1. den: Odlet odpoledne z Prahy do Pekingu.

2. den: Odpoledne přílet do PEKINGU, transfer do centra města na ubytování. Večeře na uvítanou - slavná PEKINGSKÁ KACHNA nebo noční gastronomický trh Donganmen (štíři, hadi, pavouci, larvy bource morušového a jiné "pochoutky"). Nocleh v Pekingu.

3. den: Vydáme se poznávat hlavní město Číny. Jako první nás čeká symbol země - medvídci panda v pekingské ZOO, následně se vydáme do největšího tibetského chrámu v Pekingu - LAMAISTICKÉHO CHRÁMU. Nevynecháme ani císařskou KONFUCIÁNSKOU AKADEMII, kde se vzdělávaly generace císařských úředníků a nakonec se projdeme ve staré romantické zástavbě tzv. HUTONGŮ. Uvidíme i starou BUBNOVOU A ZVONOVOU VĚŽ, projedeme se na cyklorikšách a navštívíme OLYMPIJSKÝ AREÁL s neobvyklými příklady moderní architektury - stadiony Ptačím hnízdem a Vodní kostkou. Nevynecháme ani výrobnu císařského porcelánu. Nocleh v Pekingu.

4. den: Dnes nás čeká jeden z divů světa - VELKÁ ČÍNSKÁ ZEĎ, navštívíme méně známý úsek, abychom si dokonale užili atmosféru kamenného hada, který se valí po vysokých hřbetech hor jako memento nadřazenosti a moci čínské civilizace vůči nomádským kmenům. Odpoledne se přesuneme do oblasti Tygřích hor a 13 HROBEK CÍSAŘŮ DYNASTIE MING - pohádková krajina "zmačkaného sametu", kterou osobně vybral císař, je místem, kde odpočívají císařové nejvýznamnější čínské dynastie. Navštívíme PODZEMNÍ PALÁC a POKLADNICI jediné otevřené hrobky a projdeme se po CESTĚ DUCHŮ s kolosálními sochami lidí a zvířat. Na závěr dne tradiční ČÍNSKÝ ČAJOVÝ OBŘAD. Nocleh v Pekingu

5. den: Vydáme se na největší náměstí světa - NÁMĚSTÍ NEBESKÉHO KLIDU, odkud se přesuneme do legendárního ZAKÁZANÉHO MĚSTA a necháme se pohltit komplexem 9999 budov. Uvidíme i slavný DRAČÍ TRŮN v Síni nebeské harmonie, císařské zahrady a umělecké sbírky. Vystoupáme na UHELNÝ PAHOREK, odkud se nám naskytne neopakovatelný pohled na celý Peking a Zakázané město. Dále nás čeká CHRÁM NEBES a proslulý PERLOVÝ TRH s množstvím šperků, oblečení, doplňků atp. Na závěr dne navštívíme LETNÍ CÍSAŘSKÝ PALÁC, který tvoří více jak 3000 staveb na břehu jezera Kchun-ming, možnost projížďky dračí lodí a zhlédneme ohromující pagodu Libovonného Buddhy, řadu mostů, pavilonů a dalších palácových budov. Večer možnost návštěvy představení PEKINGSKÉ OPERY nebo Kung-fu show. Nocleh v Pekingu.

6. den: Hypermoderní rychlovlaky - to je také současná Čína, rychlostí přes 300 km/h se ráno vydáme do srdce Číny do oblasti ŽLUTÝCH HOR, odpoledne navštívíme okolní vesnice a starobylá městečka, uvidíme čajové plantáže, rýžová políčka s vodními buvoly, bambusové lesy a necháme se okouzlit starobylou architekturou vesniček XIDI a HONGCUN. Večer procházka po starém městečku TUNXI a navštívíme některou ze stylových horských čajoven nebo kaligrafické dílny. Nocleh v Huangshan,

7. den: Celý den budeme věnovat ŽLUTÝM HORÁM - jednomu z největších přírodních divů Číny a světa. Projedeme okolo několika vodopádů, vyjedeme lanovkou na jejich vrchol, odkud se nám naskytne fantastický pohled na okolní vrcholky a na Západní a Východní moře mraků. Na cestě nás doprovodí tisíce kvetoucích rododendronů. Po návratu z vrcholů hor nasedneme na noční lůžkový vlak do Su-čou.

8. den: Ráno příjezd do SU-ČOU - čínských Benátek, půvabného a bohatého města na řece Jang c´tiang, které je světově proslulé svojí ohromnou kolekcí starobylých klasických čínských zahrad (tzv. literátské zahrady). Navštívíme nejkrásnější z nich - ZAHRADU MISTRA RYBÁŘSKÝCH SÍTÍ a ZAHRADU PONÍŽENÉHO ÚŘEDNÍKA, jež jsou mistrovskou ukázkou zahradní architektury a okouzlují rozmanitostí svých staveb. Navštívíme i NEJSTARŠÍ ČÍNSKOU MANUFAKTURU NA VÝROBU HEDVÁBÍ, které Su-čou celosvětově proslavilo. Na závěr se vydáme na romantickou plavbu po kanálech. Nocleh v Su-čou.

9. den: Ráno se přesuneme do ŠANGHAJE - jedné z největších světových megapolí, abychom okusili rytmus koloniálního nábřeží BUND s budovami bank a ambasád, okouzlujícího komplexu zahrad YU YUAN, navštívíme i STARÉ ČTVRTĚ ZAHRANIČNÍCH KONCESÍ, uvidíme starý šanghajský trh, mnohé chrámy a nakonec se přepravíme na druhou stranu města do hypermoderní čtvrti PUDONG s mrakodrapy jako Perla Orientu nebo Shanghai Tower. Večer fakult. vyhlídková plavba centrem Šanghaje s nádhernými pohledy na moderní čtvrti i starou zástavbu. Pozdě večer se přesuneme na letiště a okolo půlnoci odlet do ČR.

10. den: V ranních hodinách přílet do Prahy.

Žádné recenze pro tento hotel.

GPS souřadnice nejsou dostupné.