Krásy Bolívie a cesta pouští do Chile

Poznávací zájezdy - Amerika
Krásy Bolívie a cesta pouští do Chile - Bolívie
Krásy Bolívie a cesta pouští do Chile
Krásy Bolívie a cesta pouští do Chile (Hotel) starstarstar
Doprava letecky
Strava Snídaně
TIP
Popis
Méně známá, zato jedna z nejpůsobivějších zemí Jižní Ameriky. Bolívie je také jednou z nejchůdších zemí tohoto kontinentu, což Vám umožní zažít jedinečnou atmosféru netradičního života místních obyvatel s jejich původními indiánskými zvyky. Samotná krajina nabízí nedotčenou přírodu, nízkou míru turismu a hlavně jedny z nejhezčích přírodních scenérií světa. Solné jezera a pouště poblíž města Uyuni patří mezi neopakovatelné zážitky. Zajímavé hlavní město La Paz je nejvýše položeným hlavním městem světa a tak jako větší část Bolívie se nachází ve výšce kolem 4000 metrů nad mořem. Zažijte i Vy neobvyklou dovolenou!
Poloha
Jezero Titicaca, Copacabana, Ostrov slunce, La Paz, Uyuni, San Juan, poušť Atacama, solná poušť, San Pedro de Atacama.
Další informace
Cena tohoto zájezdu neobsahuje mezinárodní letenku. Cena zájezdu se může lišit dle vyprodanosti letenek na Vámi zvolený termín (cena mezinárodní letenky od 25.000 Kč).
Počátek tohoto zájezdu si můžete zvolit na jakýkoliv den v roce, stejně tak doba zájezdu může trvat libovolně dle Vašeho přání.

Odjezdy jen v úterý a sobotu.
Stravování
dle programu (s-snídaně, o-oběd, v-večeře)
Doprava
Vlastní, mezinárodní letenky zajistíme na přání
Program
1. den
Copacabana – Ostrov slunce (o, v)
Po příjezdu Vás anglicky mluvící delegát vyzvedne na autobusovém nádraží a dopraví do hotelu. Hned po obědě se vypravíte lodí na Ostrov Slunce, považovaný za kolébku civilizace Inků. Navštívíte chrám Pilkokaina Inca, zahrady, a po výstupu k vesničce Yumani se Vám naskytne skvostný výhled na jezero Titicaca a masivy Nevado Illampu a Cordillera Real de los Andes. Po návratu na hotel si můžete dát k večeři delikátního pstruha z jezera. Následuje nocleh.

2. den
Copacabana – La Paz (s)
Po snídani v hotelu Vás čeká dopolední prohlídka města. Copacabana je nejdůležitějším náboženským svatostánkem Bolívie, kde se každoročně vypravují tisíce poutníků. Navštívíte místní katedrálu v maurském slohu, kde je dřevěná socha místní Madonny Virgen de Copacabana a tak zvaná Capilla de Velas - arkádová hrobka, jejíž interiér osvětluje na tisíc svící. Zastavíte se i na řemeslném tržišti, kde si budete moci pořídit suvenýry. Poté toto město na břehu jezera Titicata opustíte a odpoledne se přesunete autobusem do La Paz, kde se ubytujete na hotelu.

3. den
Tiwanaku Tour (s, o)
Třetí den po snídani je v programu tzv. Tiwanaku tour. Po snídani se vypravíte na archeologické naleziště Tiwanaku, kde budete obdivovat pozůstatky kultury Tiwanacota, která existovala ještě před dobou Inků. Archeologický komplex skrývá obří monolit Bennet, slavnou Bránu slunce (Puerta del Sol), kamennou plošinu Kalasasay či zbytky pyramidy Akapana. Navštívíte i místní muzeum a poté se odeberete zpět do La Paz k noclehu.

4. den
La Paz - Uyuni (s)
Čtvrtý den je vyhrazen transferu. Poté co obdržíte přesné instrukce k cestě, budete mít příležitost cestovat místním autobusem do Oruro a odtud poté pokračovat vlakem do Uyuni, kde se opět ubytujete na hotelu. Tato část cesty je bez průvodce.

5. den
Solné pláně Uyuni – San Juan (s, o, v)
Dnes Vás po snídani čeká exkurze do vesnice Colchani, kde se těží a zpracovává sůl. Poté se přesunete na Rybí ostrov, který se zjevuje jako oáza uprostřed solné pouště. Rostou zde stovky gigantických kaktusů. Jsou to jediní zástupci flóry na tisíce kilometrů daleko. Tento den je v ceně zahrnutý i oběd a večeře, po které se ubytuje v lodgi.

6. den
San Juan - Huallajarar (s, o, v)
Šestý den Vašeho cestování vyrazíte k Laguně Colorada. Cestou se budete kochat panoramatickými výhledy na pohoří Lípez, místní faunou a flórou, navštívíte i Siloli Dessert, poušť s roztodivnými skalnatými útvary, vytvořenými větrnou erozí. Dorazíte až k Národní rezervaci andské fauny Eduardo Avaroa. Jejím největším turistickým lákadlem je právě rudě zbarvená laguna Colorada, kde se houfují všechny tři druhy andských plameňáků. V ceně opět zahrnuta plná penze a večer následuje nocleh v lodgi.

7. den
Barevné laguny – San Pedro de Atacama (s, o)
Brzy ráno po snídani navštívíte pompézní gejzíry “Sol de Mañana”. Jedná se o jedny z nejvýše položených gejzírů na světě. Na rozloze zhruba dvou čtverečních kilometrů bublají pestrobarevná jezírka, občas vystřikují proudy vřící vody a celé okolí je nasyceno sirným zápachem. Zastavíte se u laguny Chalviri, s jejími horkými prameny, a v údolí Dali, poté budete pokračovat k smaragdově zbarvené Zelené laguně. Po návštěvě kostela San Cristóbal naše služby končí. Po obědě následuje přesun autobusem do San Pedra.
Cena zahrnuje
Cena zahrnuje:
- 6x nocleh v 3* hotelu se stravou dle itineráře (6x snídaně, 5x oběd, 3x večeře)
- služby místního anglicky mluvícího průvodce až do Uyuni
- transfery do/z hotelu
- autobusové a vlakové jízdenky dle itineráře (La Paz – Oruro – Uyuni)
- nonstop asistenční servis.

(s – snídaně, o- oběd, v – večeře)

Cena je kalkulována na základě dvou osob sdílející dvoulůžkový pokoj.
Cena nezahrnuje
Spropitné, osobní útratu, osobní pojištění, letenky, stravu nezahrnutou v itineráři, vstupné do rezervace Eduardo Avara 25 USD, vstup na ostrov Inkawasu 3 USD, mezinárodní letenky. Průvodce na trase od Uyuni do San Pedra (pouze řidič).

Žádné recenze pro tento hotel.

GPS souřadnice nejsou dostupné.