Parthenon Art Hotel

Vyhledávání zájezdu
Select country and destination
Parthenon Art - Řecko - Řecko pevnina - Olympská riviéra - Paralia
Parthenon Art
Parthenon Art (Hotel) starstarstar
Doprava letecky
Strava Polopenze, Plná penze
TIP
LM
Označení ubytovací kapacity dle pořadatele: Parthenon Art Hotel
Kategorie hotelu: **
Poloha
menší hotel v řeckém stylu a řeckou výzdobou se nachází v rušné části letoviska Olympic Beach (Olympiaki Akti), nedaleko od moře a pěkné pláže. V okolí jsou kavárny, restaurace, taverny, bary, supermarkety, obchody se suvenýry i potravinami, kostel, součástí hotelu je i vlastní taverna. Rušná promenáda kolem pobřeží nabízí spoustu skvělé zábavy i výborného jídla. Ve vzdálenosti cca 500 m od hotelu je autobusová zastávka, odkud jezdí autobus (v sezóně 2016 vždy jen večer od 19:00-23:00 hodin) do sousedního střediska Paralia (jízdenka cca 1,20€, zakoupit ji lze přímo v automatu na zastávce), dále lze cestovat i známého střediska Katerini (jízdenka stojí cca 1,70€/jeden směr, v sezóně 2016 jezdil autobus celý den v hodinových intervalech). Ve středisku Katerini se každou sobotu konají typické místní trhy. V Katerini se dá přestoupit a pokračovat autobusem nebo vlakem do Thessaloniki. Pro příznivce procházek se dá hezkou promenádou podél pobřeží dojít z Olympic Beach pěšky do sousedního střediska Paralia. Zpestřením je i výletní vláček, který jezdí v hlavní turistické sezóně po 18. hodině v intervalu cca 30 minut ze střediska Olympic Beach do střediska Paralia (okružní jízda trvá asi 1 hodinu a jízdenka stojí 2,50€/osoba). Díky dlouhé promenádě je možnost ranního běhání nebo si lze půjčit kolo a poznat tak nejbližší okolí.
Sport a zábava
slunečníky a lehátka na pláži - podmíněno symbolickou konzumací v plážovém baru (nápoje/občerstvení v hodnotě cca 3€/osoba). V případě opuštění pláže (například přes oběd) může být po návratu vyžadována další konzumace. Vodní sporty na pláži za poplatek. Poblíž hotelu je půjčovna kol a čtyřkolek (za poplatek). V blízkosti letoviska Paralia se nachází vodní park/lunapark Kariba (www.karibawaterpark.gr).
Pláž
hotel leží cca 50 m od dlouhé písčité pláže s jemným pískem (přes silnici). Vstup do moře je pozvolný. Vhodné i pro seniory a neplavce. Na pláži je spousta barů a snackbarů, které nabízí pestrou paletu občerstvení.
Kapacita
celková kapacita tohoto třípatrového hotelu je 27 pokojů v typickém řeckém stylu (1-, 2lůžkových, bez možnosti přistýlky). Všechny pokoje jsou vybaveny koupelnou se sprchovým koutem, WC, klimatizací, fénem, telefonem, TV se satelitním příjmem, malou chladničkou, trezorem, balkónem s výhledem na letovisko, okolí, vnitrozemí nebo směrem k moři. Ubytování pro jednu osobu je ve standardním dvojlůžkovém pokoji s neobsazeným lůžkem. Pokoje v 1. patře jsou s manželským dvojlůžkem vhodným spíše jen pro mladší páry, ve vyšších patrech jsou pokoje s 2 spojenými lůžky. Dětská postýlka na vyžádání zdarma.
Služby
malá recepce, restaurace s venkovní terasou. Wifi v celém areálu hotelu zdarma. Upozorňujeme, že v hotelu není výtah. Hotel umožňuje platbu za individuálně doobjednané služby na místě platební kartou, jen pokud je celková hodnota vyšší jak 10€.
Stravování
formou polopenze plus. Snídaně - formou kontinentálního bufetu, večeře - výběr z opravdu pestrého jídelního lístku - k dispozici je i v češtině (na výběr je vždy salát, hlavní chod s přílohou, dezert - obvykle bývá jen sezónní ovoce). K večeři je v ceně točené místní pivo 0,25l nebo sklenička vína 0,25l nebo sklenička 0,25l nealkoholického nápoje. Předem si lze zakoupit PLNOU PENZI (servírované obědy s nápoji - stejné jako jsou podávány během večeří) - viz ceny na našem webu. Balíček místo snídaně lze objednat do 19:00 hodin předešlého dne (např. účast na fakultativním výletě nebo individuální program).
Hlavní výhody vybrané kapacity
Mnoho možností nákupů Nápoj u večeře v ceně Výběr večeře z pestrého jídelníčku
Www stránky hotelu
www.hotel-parthenon.gr
Facebook
https://www.facebook.com/PARTHENONARTHOTEL?fref=ts
Popis letoviska
Jako Olympic Beach bývá označována rekreační oblast v okolí turistického střediska Olympiaki Akti. Rozprostírá se podél pobřeží omývaného Thermajským zálivem, kam návštěvníky přitahuje především dlouhá široká písečná pláž s pozvolným vstupem do vody, oceněná modrou vlajkou. Panorama je zde dotvářeno impozantním pohořím Olymp. Centrum oblasti, městečko Olympiaki Akti, nabízí možnosti nákupů i zábavy. Za dalším vyžitím je možné se vydat do rušnějšího sousedního letoviska Paralia s množstvím obchodů se suvenýry, klenotnictvím, nespočtem restaurací a taveren, vyžitím pro děti i noční zábavou.Vypůjčeným automobilem nebo místní hromadnou dopravou lze cestovat do okolních letovisek i například do Thessaloniki, druhého největšího města Řecka. Neměli byste vynechat také jednu z nejnavštěvovanější atrakcí této oblasti, kláštery Meteora. Delší cesta bude odměněna nezapomenutelnými výhledy na kláštery zbudované na vysokých skalách, jakoby se vznášející. Pláž: písečná Vzdálenost od Thessaloniki: cca 105 km Orientační doba transferu z letiště: cca 1 hodina 25 minut Hodnocení oblasti: oblast s dlouhou širokou pláží s možností výletů
Nahrávám...

Umístění ubytovacího zařízení v mapě má pouze informativní charakter a je poskytováno bez záruky.