Peking, terakotová armáda a Šanghaj

Exotika
Peking, terakotová armáda a Šanghaj - Čína
Peking, terakotová armáda a Šanghaj
Peking, terakotová armáda a Šanghaj (Hotel)
Doprava -
Strava -
TIP
Popis zájezdu
Termín | 2.–10. května | 25. září – 3. října 2017

Cena | 44 960 Kč | příplatek na jednolůžkový pokoj 4 800 Kč
Den 1.
Odlet z Prahy nebo Vídně (bude upřesněno) přes některou evropskou metropoli do Pekingu.
Den 2.
Přílet do metropole Čínské lidové republiky Pekingu, transfer do hotelu, projížďka cyklorikšami po starém městě s tradičními úzkými uličkami zvanými chutongy. Navečer zastávka na proslulé nákupní třídě Wang-fu-ťing (Studna princova domu), volno k prohlídce tržiště suvenýrů, v jeho blízkosti je pak známá „jídelní ulička“, ve které lze ochutnat nejrůznější speciality místní kuchyně, včetně rožněných štírů, chobotnic, nebo mořských hvězdic. K večeři ochutnáte pekingskou kachnu. Návrat do hotelu na ubytování, nocleh.
Den 3.
Po obědě prohlídka takzvaného Zakázaného města, palácového komplexu, odkud od roku 1420 vládli Říši středu císaři dynastií Ming a Čching. Oběd, odpoledne návštěva lámaistického kláštera, večer možnost zakoupení vstupenek na pekingskou operu nebo kung-fu show. Nocleh v témže hotelu v Pekingu.
Den 4.
Po snídani celodenní výlet na Velkou čínskou zeď, která je svou délkou přes 6 000 kilometrů obdivuhodnou připomínkou starodávné čínské civilizace. Jde o systém pevností a obranných zdí, postavených na obranu proti kočovným nájezdníkům. Návštěva Údolí hrobek v Čchang-pching, kde je pohřbeno 13 císařů dynastie Ming, procházka po Svaté cestě, střežící příchod k hrobkám, možnost prohlídky některé z hrobek, večer návrat do hotelu v Pekingu, cestou ochutnávka čaje s možností nákupu v některé z pekingských čajoven.
Den 5.
Po snídani prohlídka Letního paláce pod Horou dlouhověkosti (Wan-šou), omývané umělým jezerem, přes které se klene impozantní Mramorový most sedmnácti oblouků. Po obědě návštěva manufaktury na výrobu říčních perel, oběd, poté možno přiobjednat návštěvu oddělení místní zoologické zahrady, kde je chován vzácný medvěd panda. Večer transfer na nádraží, odjezd nočním vlakem ve 20.47 do Si-anu, 6 lehátek v jednom kupé.
Den 6.
Příjezd do historické čínské metropole Si-an (Xi-an) v 6.45, odjezd na prohlídku areálu mauzolea se slavnou terakotovou armádou, čítající 8 000 válečníků z pálené hlíny v životní velikosti, kterou si nechal postavit první čínský císař Čchin Š-chuang-ti ve 2. století před n. l. k ochraně své podzemní hrobky. Jedná se o nejslavnější archeologický nález 20. století a je bez nadsázky považován za osmý div světa. Oběd nebo večeře v Si-anu. Nočním vlakem přejezd do Šanghaje v lehátkovém voze.
Den 7.
Příjezd do Šanghaje, transfer do hotelu, po krátkém odpočinku odjezd na shlédnutí proslulých mandarinských zahrad Jü Jüan. Procházka centrem dvacetimilionového velkoměsta a největšího města Číny – nábřeží Bund a nákupní třída Nan-ťing. Večeře, nocleh v hotelu v Šanghaji.
Den 8.
Po snídani transfer na letiště, odlet do Prahy nebo Vídně s přestupem v Evropě.
Den 9.
Přílet do Prahy nebo Vídně v ranních hodinách, pro zájemce odvoz do Brna za příplatek.

Žádné recenze pro tento hotel.

GPS souřadnice nejsou dostupné.