PETROHRAD – BENÁTKY SEVERU

Poznávací zájezdy - Asie
Petrohrad - Benátky severu - Rusko - Petrohrad
Petrohrad - Benátky severu
Petrohrad - Benátky severu (Hotel) starstarstar
Doprava -
Strava -
TIP
Označení ubytovací kapacity dle pořadatele: PETROHRAD – BENÁTKY SEVERU
Informace o hotelu

Rusko / Petrohrad. Petrohrad je s téměř 5 milióny obyvatel druhé největší město Ruska a z měst nad milión obyvatel je položeno nejseverněji na světě. Leží v severozápadní části Ruska při ústí řeky Něvy do Finského zálivu, který je součástí Baltského moře. Petrohrad je legendární město, postavené za těžkého úsilí několika tisíc dělníků, pracujících až do smrtelného vyčerpání. Je místem mnoha významných historických událostí a nabízí více než úchvatné památky z dob osmnáctého až dvacátého století. Nejskvostnější stavbou Petrohradu je Zimní palác s překrásnými, zlatem zdobenými interiéry. Nechala jej postavit sama dcera Petra Velikého – Alžběta. Můžete se vydat do největší galerie na světě – Ermitáže, ve které se nacházejí necelé tři miliony uměleckých děl z celé Evropy. Na 440 tisíc dělníků se podílelo na stavbě jedné z největších katedrál na světě – Katedrále svatého Izáka. Nemůžete si nechat ujít pravděpodobně nejznámější památku Petrohrad – Jantarovou komnatu. Místnost, jejíž zdi jsou vykládány pouze pravým jantarem a čistým zlatem. Mezi nejnavštěvovanější historické budovy patří také první stavba v Petrohradu – Petropavlovská pevnost s Katedrálou Petra a Pavla. Ta byla založena roku 1703 na mělčině řeky Něvy. 4kilometrový Něvský prospekt je bezpochyby nejslavnější ulicí Ruska. Z mnoha památek ve městě je možné jmenovat jen některé. Patří k nim dále Admiralita – budova v klasickém stylu carského impéria, která byla po 200 let sídlem velitelství námořnictva. Baňatých věžiček pravoslavných kostelů je v Petrohradu celá řada, asi nejzajímavější jsou Katedrála sv. Izáka se zlatou kopulí a krásným interiérem a „Chrám Na prolité krvi“ – postavený na místě atentátu na Alexandra II. Od dubna do září je jednou z největších atrakcí Sankt-Petěrburgu zvedání třinácti petrohradských mostů – zejména na Malé a Velké Něvě. Na většině mostů se otevírají obě ramena, na některých, jako např. na Trojickém mostě, jen jedno. Mosty se otevírají proto, aby mohly městem proplout vysoké lodě, plující po řece Něvě z Finského zálivu do Ladošského jezera a dále po velkých ruských řekách až do Moskvy. Návštěva Petrohradu se jistě stane nezapomenutelným zážitkem.

vízum - pokyny
vízový - formulář

Program zájezdu

1. den: Praha–Petrohrad
Odlet z Prahy, přivítání s průvodcem, který vám sdělí úvodní informace o Petrohradu, ubytování, nocleh.

2. den: prohlídka Petrohradu
Snídaně, prohlídka města s česky hovořícím průvodcem, prohlídka Ermitáže - jednoho z největších muzeí na světě, navštívíte nejkrásnější architektonický klenot Ruské federace - barokní areál Petrodvorec (vstupné 25 EUR)

3. den: prohlídka Petrohradu
Snídaně, prohlídka města s česky hovořícím průvodcem, Něvský prospekt s Kazanskou katedrálou, navštívíte nejvýznamější pamětihodnosti města - např. Petropavlovskou pevnost s katedrálou Petra a Pavla (vstupné 6 EUR)a další památky

4. den: Petrohrad-Praha
Snídaně, individuální volno, transfer na letiště, odlet do Prahy.

V ceně zájezdu je zahrnuto

  • 3 noci ve dvoulůžkových pokojích 3* hotelu se snídaní, leteckou dopravu, transfer na/z letiště, 2× prohlídka města s česky hovořícím průvodcem, zákonné pojištění CK.

V ceně zájezdu není zahrnuto

  • Doporučený příplatek za cestovní pojištění (dospělá osoba 890 Kč, dítě do 18 let 490 Kč), vstupní vízum do Ruska cca 2 400 Kč, fakultativní výlety a vstupy, jízdné městské hromadné dopravy.

Upozornění

  • Minimální počet účastníků pro realizaci tohoto zájezdu je 20 osob. Změna programu a letových časů dle aktuální situace vyhrazena.

Žádné recenze pro tento hotel.

GPS souřadnice nejsou dostupné.