Turecko - Istanbul letecky

Poznávací zájezdy - Asie
Turecko - Istanbul letecky - Turecko - Istanbul
Turecko - Istanbul letecky
Turecko - Istanbul letecky (Hotel)
Doprava letecky
Strava Snídaně
TIP
Popis zájezdu
İstanbul’a hoş geldiniz! – Vítejte v Istanbulu, živoucí pokladnici historie, křižovatce kultur, mostu mezi kontinenty a náboženstvími.

Termíny | 25.–28. května | 28. září – 1. října 2018

Cena | 11 590 Kč | příplatek na jednolůžkový pokoj 2 600 Kč

Říkali mu Byzantion, Konstantinopol a Cařihrad, po staletí byl centrem světových říší a sídlem císařů a sultánů. Není divu, že v jedenáctimiliónovém velkoměstě naleznete tolik pamětihodností, barev, vůní a kontrastů. Antické památky se prolínají s raně středověkými chrámy přetvořenými na mešity a zdobné osmanské baroko kontrastuje s elegantní moderní architekturou. Kouzlu Istanbulu nelze nepodlehnout...
Den 1.
Odlet z Prahy nebo Vídně (bude upřesněno) do Istanbulu, jediného města rozprostírající se na dvou světadílech a na březích dvou moří – Černého a Marmarského. První seznámení s Istanbulem, procházka po třídě Istiklal Caddesi s historickou tramvají. Nocleh v hotelu.
Den 2.
Prohlídka starého Istanbulu začíná návštěvou Koňského náměstí, bývalého Hippodromu, kde byzantští císaři pořádali nádherné slavnosti. Jen několik kroků od Hippodromu navštívíme velkolepý chrám Boží moudrosti (Aya Sofya), mistrovské dílo byzantské architektury z poloviny 6. století, a dále mešitu sultána Ahmeta, proslulou svou modrou majolikovou výzdobou, díky které je známa především jako Modrá mešita.
Den 3.
Pokračujeme v prohlídce Istanbulu návštěvou sultánského paláce Topkapi s cennými uměleckými sbírkami a nádherným pohledem na záliv Zlatého rohu. Odpoledne dokončíme prohlídku návštěvou velkolepého paláce Dolmabahçe, posledního sídla osmanských sultánů a mistrovského díla architektury z poloviny 19. století. Poslední večer navštívíme proslulý istanbulský Velký bazar – Kappaliçarşi. Nocleh v Istanbulu.
Den 4.
Po snídani individuální volno, možnost nákupů, pro zájemce plavba po Bosporu, poté odjezd na letiště a odlet.

Žádné recenze pro tento hotel.

GPS souřadnice nejsou dostupné.